| CiocolataCuDetuate69 a întrebat:

Mam decis.
Ma apuc de dieta.
Am 1.64 si 71 de kg. Ce dieta imi recomanadati? Dar va rog fara din alea cu 4 salate de rosii pe zi ca mor de foame. Eu am mancat azi ca exemplu la mic dejun 3 oua fierte cu 2 felii de paine cu salam si vascaval, o punga de briose ( cam vreo 10 briose ) o cana de cafea cu lapte, un corn cu cacao si 2 felii de chec.
Si la pranz vreau azi sa merg la mall cu o prietena sa mancam pizza iar diseara gatesc spaghete cu chiftele si mai mananc chec.
Ce diete stiti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Stilu asta de viata http://adio-grasime.ucoz.ro/......15-08-21-1

multa bafta, elimia pizza ca ingrasa, calculeazati imc, deja esti supranadorala, asa apare multe bolii cardiace

| AirănMeidăn a răspuns:

lasa checul ala
sigur el e problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebare pusa la misto, nu? laughing

| CiocolataCuDetuate69 explică (pentru anonim_4396):

La fel ca numele tau, boxeri laughing

| iSwag a răspuns:

Nu mananc eu in 3 zile ce mananci tu la micul dejun.
Nu cred ca-ti trebuie neaparat o dieta... incearca sa renunti la "șauărmă". Mananca ce-ti place, in cantitati moderate.
Incearca sa alergi pana la mall.

| BadSirChaos a răspuns:

Ai de capul meu, am 1, 74 sunt baiat, am oasele grele am si muschi pe deasupra dar nu am nici 67 de kg. Trebuie sa mananci doar atat cat ai nevoie cand nu iti mai e foame nu mai manancinu trebuie sa mananci pana simti ca nu mai poti, nu este ceva normal, trebuie sa mananci pana iti trece sentimentul de foame, daca mananci cat un om normal, nu te gandesti la mancare si te abti de la micile gustari la miezul noptii (am vazut ca ai mai pus o intrebare legata de tort la miez de noapte etc) eu uneori nici nu mananc la pranz caci nu imi este foame iar cat mananci tu la micul dejun eu mananc la 3 dejunuri.

| diasasak a răspuns:

Incearca sa elimini piinea si dulciurile mai intai, bea mai multa apa si abia pe urma, dupa ce te mai linistesti, tine o dieta.