| anonim_4396 a întrebat:

Mama mea are niste simptome si nu stiu ce semnifica: durere in partea stanga, jos, care cateodata se continua si in spate, frisoane, febra, dar cel mai mult o doare tare jos in partea ovarului...nu stiu ce este si tare mult as vrea sa aflu. cine imi poate da un raspuns cat de cat viabil, as fi recunoscatoare.ms

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mie mi se pare mai degraba o colica renala complicata. Poate mama ta are pietre le rinichi si fie elimina o piatra, fie a facut o infectie urinara. In ambele cazuri trebuie sa consulte un medic internist. Cred ca o echografie abdominala ar stabili un diagnostic (se vede rinichiul, semne de piatra, se vede si trompa si ovarul). Singurul raspuns viabil este: mama ta trebuie sa consulte un medic, cat de repede se poate.

6 răspunsuri:
tundenana
| tundenana a răspuns:

Cat mai repede sa o duci la medic... pot fi multe... nu cred ca e bine sa iti spuenm noi ce are... niciunul din noi nu poate stii, diagnosticele se pun pe baza de consult amanuntit... nu asa trebuie vazut omul, palpat, ecografie eu zic sa nu te astepti la un raspuns de la noi... incecam sa ajutam dar nu putem fi siguri ce are... cute la medic cu ea si asta cat mai repede... frisoanele si febra arata ca are o infectie... ceva care nu o sa treaca de la sine, trebuie antibiotice sau poate chiar interventie chirurgicala... nu e de jucat... mergi la un internist, sau poate la un ginecolog dar poti sa suni medicul de familie sa te indrume unde sa mergi iar daca starea ei este grava cheama salvarea... nu astepta sa faca si o complicatie... santate multa

tundenana
| tundenana a răspuns:

Scuze de greseli m-am grabit... graba strica treaba...

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Du-o imediat la doctor, cu asa ceva nu te joci si intrebi pe site-uri.trebuia dusa imediat la doctor.simptomele sunt destul de grave si poate fi o infectie sau chiar altceva.de aceea cel mai in masura sa-ti spuna este medicul specialist.

carla
| carla a răspuns:

Aici nu putem sa ne dam, decat cu presupusul. Majoritatea nu suntem medici si chiar daca am fi o consultatie online nu se poate. Cred ca cel mai bine ar fi sa o duci la un consult medical. Din cate stiu eu febra poate indica infectie etc. oricum, deci, du-te la un medic ei stiu cel mai bine. Sanatate multa!

| MihaiA a răspuns:

Www.sfatulmedicului.ro in cazul in care nu ajungi cat mai repede la un doctor.
Intri pe site, iti faci cont, ( pe numele mamei tale ) si dai la consulta un medic, iti descrii problema cat mai detaliat si osafiebine :P

| AlinaBulina a răspuns:

Eu m-am gandit si la apendicita. Desi apendicele e in partea dreapta, uneori poate da dureri inselatoare, in alte zone.
In orice caz, fara un consult, vei primi doar presupuneri, cum sunt si alte noastre. Urgent la medic! Chiar si o banala apendicita poate fi periculoasa. Iar febra, frisoane + durere nu suna a o afectiune usoara, care va trece de la sine.