| anonim_4396 a întrebat:

Mananc doar dimineata pana in 10, cateodata legume sau fructe si din cand in cand putina ciocolata sau pufuleti... Credeti ca ma ingras sau ca slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Este foarte rau ce faci.Iti privezi organismul de toti nutrientii de care are nevoie,ca sa functioneze normal!
Dimineata trebuie sa consumi alimente care sa-ti dea energie:ou,lapte sau iaurt degresate,paine integrala sau graham,ceva fructe uscate, putin unt, ceva carne, ceva legume tip salata, etc.In functie de ce "interese"ai:sa te mentii,sate ingrasi,sa slabesti.Dar, mereu trebuie sa te alimentezi corect.
Organismul are nevoie, pe tot parcursul zilei sa functioneze, deci trebuie sa mananci, cel putin 3 mese pe zi, chiar si doua suplimente(asa ar fi ideal).
Dupa "meniul" pe care l-ai scris, nu te ingrasi, nu slabesti, TE DISTRUGI!

| mariusfro a răspuns:

Pufuleti sunt compusi din porumb, dar sunt o forma mai 'chimica' deci nu i-as recomanda. Fructele ajuta, dar nu inlocuiesc un mic dejun bogat in toate vitaminele de care organizmul are nevoie ca sa porneasca o zi.
Eu personal cred ca te ingrasi, dar poate prea putin ca sa fie vizibil.