| wpAbby a întrebat:

Maseaua de minte umflata trece de la sine sau necesita o interventie? Am fost la dentist si a mi-a recomandat niste calmante(pastilute).A mai spus ca daca durerea mai persista sa vin iar.Se poate dezumfla de la sine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trece cu tratament antibiotic, si după ce se dezumflă trebuie scoasă.