| blurixe a întrebat:

Masturbatul dauneaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Normal că dăunează!

| DakotaRoyse a răspuns:

Nu.

| DraGfirE a răspuns:

Da dauneaza poti deveni ipotent adica sa numai faci copii.Ai mai multe detalii aici http://www.medicultau.com/......atoasa.php

| Eღilia62 a răspuns:

Dauneza doar drumului spre Mantuire.

| Adr1aNNN7 a răspuns:

Da,chiar iti provoaca daune psihice smug. Cand te faci mare si o sa o ''infiltrezi'' pentru prima data fii sigur ca a 2-a oara o sa ti se rupa smugsmugsmug

| furios4you a răspuns:

Nu, dar indicat e sexullaughing

| bia0000 a răspuns:

Duce la impotentahappy

| BalonashCuHeliu a răspuns:

Nu nu...Cu ce sa dauneze? Nu are cu ce!

| Noone4u a răspuns:

Da, adica poti sa devii gey daca te mai masturbezi mult sau lesbi asta daca esti fata,[daca te intrebi de unde stiu mi-a spus profu`la scoala de fapt la toata clasa ]

| Didi908 a răspuns:

Nu dauneaza...dar peste cativa ani de cand faci acest lucru.in continuu poate dauna...

| IoanaKincaid a răspuns:

Hei, poti citi aici atat despre masturbare, cat si despre efectele ei:
http://www.orthodoxphotos.com/readings/trupul/masturbarea.shtml

Din cate stiam eu, nu dauneaza.Sau poate dauna din alt punct de vedere. Poate vei ajunge in stadiul in care nu vei mai vrea sa ai pe cineva alaturi sau sa intretii relatii sexuale cu partenera/partenerul pentru ca te satisfaci singur/a

| 4myselfmi a răspuns:

Da.

| JustLulu a răspuns:

Da.Mainilor.

| tarfadinmine a răspuns:

Ahhh. nu dauneaza pulăule :X:X:X:X

vino pe la mine sa nu.ti mai corjesti singur banana :X

e 100% mai bun sexu :X