| anonim_4396 a întrebat:

Mdap, simt ca innebunesc sad. Iubitul meu a avut ieri accident cu masina si s-a lovit la cap, mai bine zis si-a spart capu sad. Nu stiu, daca medicul respectiv a zis ca o sa fie bine, chiar o sa fie straight face?
Profa mea s-a lovit la cap cu multi ani in urma si multi medici au zis ca are diferite boli, a facut multe operatii pe creier si dupa cateva luni a murit sad!
Zau ca imi e frica, daca a patit ceva se poate vedea de acum sau mai tarziu sad?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E in regula, daca nu si-a pierdut constienta, daca nu are dureri mari de cap, varsaturi, somnolenta, n-o sa pateasca nimic.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O radiografie craniană și controale periodice!
Sănătate.
Pa, pa.

| BrD a răspuns:

Dupa un astfel de accident se pot declansa multe. De obicei in rau. Chiar daca se va simti mai bine la inceput, in ani se va resimti. Nu zic ca va fi moarte in cativa ani, dar nici bine nu va fi.

| DidudicaDi a răspuns:

Pai nu este obligatoriu sa moara. Daca medici la profa ta zic ca este bine si a murit inseamna ca sunt p****i scuze de expresie. Asa deci nu trebuie sa te temi de ori ce. Asa noi nu stim daca este bine nu avem de unde pentru ca nu suntem medici. TraficanraDeSentimenteRoz, nu trebuie sa te speri eu sper ca o sa fie bine. Si un prieten de al meu a cazut si sia spart capus si acum este foarte bine nu il mai doare nimica. Sa speram ca si iubitul tau o sa fie bine. Sanatate din partea mea.Si sa ma anunti de el.La Multi ani!
Sanatate din partea echipei TPU.

| shocky2 a răspuns:

Un RMN la cap si o radiografie nu ar strica. acolo se vede daca are vreun cheagg de sange etc.

| misu_3228 a răspuns:

RMN si se vede tot (daca e ceva de vazut)!

| STRINCKS a răspuns:

Pai... noi nu prea avem de unde sa stim daca o sa fie bine. Conteaza cat de tare s-a lovit. Dar daca medicii spun ca o sa fie bine, sa speram ca e asa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am vorbit cu el toata ziua, era super ok, radea.
Dar a naibi teama! sad