Întrebare recomandată | Antichrist a întrebat:

Medicamente pentru memorie? Mi-am luat memogink, mi-a recomandat farmacista. Eu cred cu tarie ca e totusi doar efectul Placebo. Vreau pareri, credeti ca au efect? Simtiti ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Lecitina forte sau MagneB6 sunt foarte bune pentru imbunatatirea memoriei.Eu pe acestea le-am folosit cand eram la facultate in examene, de celelalte nu stiu.
Numai bine!

1 răspuns:
| ema_2625 a răspuns:

Am auzit de memo plus sau te poti odihni si relaxa, lasand problemele si axandu-te pe ce iti propui sa faci. Poti bea si ceaiuri antistres, care ajuta la relaxare si sa faci fata problemelor cotidiene.