| Fuck Googăl. Ask me! a întrebat:

Mersul pe role slabeste? Cam cat timp pe zi necesita? Si ajuta la cresterea in inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| dichi a răspuns:

Mersul pe role nu ajuta la cresterea in inaltime. Alte sporturi ajuta in acest sens. Mersul pe role te ajuta sa arzi destul de multe calorii si pe langa acest fapt iti tonifiezi picioarele si fesele si bineinteles ai sanse sa iti modelezi corpul intr-un mod foarte placut. Daca vrei sa slabesti recomand sa citesti un site specializat pentru asa ceva cum este www.cura-de-slabire.net.

| DeeDee28 a răspuns:

Mersul pe role, ca si oricare alt sport ajuta la mentinerea siluetei. Daca vrei sa te inalti cel mai bun sport e baschetul happy

| ☺ Smile ☻ a răspuns:

Da slabeste si ajuta la cresterea in inaltime. Ca sa slabesti si sa cresti cu ajutorul rolelor trebuie in fiecare zi sa te dai cam 5 ore.cu pauze fii linistita. Ai grija cand termini sa te dai cu rolele in ziua aceea sa fii atenta ce mananci si cat deoarece poti pune la loc ce ai dat jos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mersul pe role actioneaza, in special, asupra picioarelor. Da, poti sa si slabesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, mersul pe role te ajuta sa slabesti. E suficient si jumatate de ora pe zi, putina atentie la alimentatie(exclude dulciurile, chips-urile, alunele, fisticul si produsele fast-food) si sa bei mai multa apa.In cazul cresterii in inaltime, nu va face minuni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam in jur de o jumatate de ora pe zi.