Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2710429intrebari
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
27 Iul
SATI 236.657AFISARI
103.529VIZITE
85.256V. UNICI
24 Mai 2012
Amani intreaba:

Mi-a aparut o pata alba sub unghie la amandoua degetele mijlocii de la picioare.Asta ce inseamna? Ca nu ma deranjeaza, nu ma doare si nici nu s-a extins.Se vor rupe unghiile?sad

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.
  • Raspuns castigator
    24 Mai 2012 17:34
    Capsunicax3 a răspuns:

Ai lipsa de calciu. Incearca sa mananci mai multe proteine. [Fructe, legume. lactate, si din astea] si ai sa vezi ca`ti trece.sad nu e nimic grav in legatura cu lipsa de caliu.Dar o sa-ti mai apara daca nu te ingrijesti. Dar nu`ti fa probleme. si eu am asa. la degetele de la mana. pete albe. Asta inseamna ca nu ai destul Calciu. Sper ca ti-am fost de ajutor. Bafta! Fundaa?
    puppy dog eyes

• 4 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 24 Mai 2012 14:33
    TaviSMURD a răspuns:
    Nu se vor rupe petele de culoare alba reprezinta o cadere de calciu a organismului daca in timp se ingalbenesc usor mergi repede la un medic generalist si arata-i si iti va spune ca e posibil sa suferi de insuficienta renalawinking In antichitate mai mult de 35 de boli se diagnostiacu pe baza unghiilor.Succes.
  • 24 Mai 2012 15:28
    Lola23 a răspuns:
    Ai lipsa de calciu. si mie mi se face si cand apar incep sa bau lapte GOL fara cicolata sau altceva...si in cateva zile dispare.
  • 24 Mai 2012 14:17
    curlyhair a răspuns:
    Eu stiu ca atunci cand iti apar pete albe pe/sub unghii inseamna ca ai lipsa de calciuthinking
    24 Mai 2012 16:42
    babyalexa a răspuns (pentru curlyhair):
    Nu este lipsa de calciu, este o problema cu fixarea calciului pe oase.Calciu ai in asemenea cazuri, de cele mai multe ori chiar mult doar ca din lipsa de vitamina d nu se fixeaza pe oase, si apar acele pete sub unghie.
    - Ascunde conversatia (1 răspuns)