| ramona_5587 a întrebat:

Mi-a cazut ultimul dinte de lapte acum mai bine de 7 luni (desi am 17 ani) si nu vrea sa imi creasca maseauacrying a iesit putin de abia se vede si nu a mai crescut de mult... ce sa fac?crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca te referi la maseaua de minte, aceasta de multe ori abia razbeste sa iasa din gingie si creste putin.Creste ultima si se cariaza foarte devreme.Linisteste-te, ca asa-i proiectul! big grin

soothe
| soothe a răspuns:

Eu cred ca glumesti! Asteapta! Asta este semn ca traiesti mult. Cand lucrurile se intampla prea repede in organism se spune ca traiesti repede.

| ramona_5587 explică:

Nu e masea de minte...asta e problema:-

| JustMusic a răspuns:

Pai masele cresc mai greu mai ales daca e vorba de cele de minte