| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a ieșit la exudat stafilococ auriu, dar fara niciun simptom, febră sau dureri in gat. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medicul de famile sa i ti dea tratament

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să iei tratament, căci îți chinuie sănătatea chiar fără să simți. Organismul cheltuie energie să lupte cu asta, energie care lipsește din altă parte.

| doctorandus a răspuns:

Pentru sfat medical discuta cu medicul.

In general oamenii au tot felul de bacterii in ei, unele bune, altele rele: fara bacterii in noi n-am putea trai.

| Catrice a răspuns:

Mergi acasă și dormi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E cronic. Deci vorbesti cu medicu si iei un tratament tare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă nu o mers cu antibiotice încearcă miere de manuka da sa fie comandata de pe site ul oficial nu sa comanzi produse contrafăcute, în 3 - 4 luni e posibil sa scapi de stafilococ. Cred ca poți găsi și la magazine naturiste miere de manuka.

| NunuNini a răspuns:

Sa te tratezi!
Sper ca nu esti inconstienta si sa neglijezi asta.