| cocolate a întrebat:

Mi-a intrat ulei de ricin in ochi, ce urmari poate avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Nu este toxic si nu poate afecta foarte tare
daca te ustura sau te inrosesti mergi la medic.
daca nu, e ok, mai ales daca nu ti-a intrat mult

| Yasemyn a răspuns:

Buna!
In general, uleiul de ricin irita ochii happy
Am citit pe net numeroase articole despre uleiul de ricin. Toxice sunt doar semintele. Uleiul, prin procesare la temperatura inalta, nu este toxic.
Daaca iti irita ochii si apare o roseata este mine sa consulti un medic happy

Bafta kiss