| Marioroberto99 a întrebat:

MI-AM SCOS PICIORUL DIN GHIPS, MI-A FUGIT ROTULA SI TREBUIE SE FAC genuflexiuni SI MA DOARE. Cum sa nu mai am dureri sau sa reușesc să fac genuflexiuni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este recomanat acum sa faci genoflexiuni tocmai pentru ca rotula sa poata sa functioneze, ca sa mergi cu piciorul ala, ca altfel ramai imobilizat la pat sau in carje.
Normal ca te doare, asa si trebuie sa doara, dar daca nu faci miscare deloc, se anchilozeaza va fi mult mai dureros si mai traumatizant pe termen lung.

| ReddY25 a răspuns:

Pe bune?

| ValentinMihai78 a răspuns:

Ți l-ai scos singur ghipsul sau la doctor?
Păi dacă a fugit rotula cum crezi că mai poți îndoi piciorul corect?
Există Google. Caută cuvântul "rotulă" și vei vedea că scrie că trebuie să te prezinți la medicul ortoped.