| erichlemny a întrebat:

Mi-am taiat din greseala unghia de la degetul mic de la picior. CUM O FAC SA CREASCA INAPOI URGENT!?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Du-te la farmacie ca iti da vreo crema ceva. Sau daca nu las-o asa ca creste singura!

| TiberiuFasole a răspuns:

Timp, iti dau un sfat ca sa nu te doara, doar ca trebuie mai mult timp daca aplici sfatul.
Cand te doare tare, pune piciorul in soseste mai moi, si tine locul unde e degetul, dinafara sosetei, ca sa aiba mai mult loc soseta, nu te va mai doare. Dar, nu fa mereu asta, aproximativ de 2 ori pe zi, doar cand te doare. Ca sa se vindece o rana are nevoie de "aer curat".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce tragedie!
Aplici putin timp si gata.

| OvidiuFlorin a răspuns:

Nu ai cum sa o faci sa cresca inapoi urgent, doar sa astepti sa creasca ea singura la loc.