| Loreee_9776 a întrebat:

Mi-au fost recomandate anticonceptionalele RIGEVIDON. Prospectul ala m`a cam zapacit.ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi cum se iau. fuda cel mai bun raspuns! pupici :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tzus a răspuns:

Din prima zi a menstruatiei le ei seara de obicei 1 ora inainte de culcare, infiecare seara la aceeasi ora, timp de 27 de zile. dupa ei cele maro cand iti vine menstruatia si cand se termina alea maro ei alea albe. ( daca ai stare de voma lasele, eu am incercat de toate si nu-mi prieste una oh go on ) big grin

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca nu ai inteles perfect cum se iau, te intorci la ginecologul care ti le-a recomandat. Iar prospectul il citesti cu maxima atentie pana il stii aproape pe dinafara (de 20 de ori la inceput si apoi, in fiecare luna de cate 4-5 ori). Nu lua contraceptive dupa ureche, discuta cu medicul cea mai mica nelamurire, fiindca sunt preparate hormonale si ceea ce mie imi face bine, pe tine te poate omori