| Robert_Mocanu_1996 a întrebat:

Mi s-a spus de către colegii de cameră ca în timp ce dorm, timp de 2 3 minute e ca si când aș bea continuu apa(în somn) si uneori fac un sunet ciudat pe nas ca si când m-as îneca..Care să fie cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Problema de sistem nervos. Asa face si nevasta-mea. Mergi la medicul de familie!

| PeFuga a răspuns:

Poate fi o problema neurologica, dar poate fi legata si de nas si caile respiratorii. Mergi la medicul de familie si ia o trimitere catre un medic ORL-ist pentru a afla care este cauza si care este tratamentul corect pentru tine. Desi pare minora, problema ta poate fi destul de grava totusi happy