| anonim_4396 a întrebat:

Mi se lasa pielea pe pleoapa la ochiu drept si ma doare un pic fruntea cand ma spal cu apa.

De 2 zile am aceste simptome.
A mai patit cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la medicul de familie, pentru consult!
Simptoma poate fi de la o sinuzita, care necesita tratarea corespunzatoare cu antibiotice, iar in caz de neglijare poate fi nevoie chiar si de interventie chirurgicala.

| alinadianaaa a răspuns:

Posibil ca ai o sinuzita sau ai stat undeva unde a fost curent.

| Dumitru_Mirela_1990 a răspuns:

Cred că ai fost înțepat de o insectă. Pune comprese de ceai cu mușețel.