| dimdem a întrebat:

Mucozitatile ard intr-un anumit punct, dar daca as pune o bricheta sub o nara, secretiile nazale s-ar usca mai intai sau s-ar topi? Pun intrebarea cu o curiozitate cat se poate de serioasa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ai pune bricheta sub nara aprinsa, mai intai ti-ar lua foc parul din nas. Nu te sfatuiesc sa faci asta. Mucozitatile vor arde.

| Clorox a răspuns:

Mucoasa nazala este un loc foarte sensibil, nu s-ar usca nimic!

| Suvei_Ioana_Stefania_1978 a răspuns:

S-ar usca. De ce? Ai observat ca la frig mucozitatiile curg(se topesc) dar la caldura se usca.

| Madalina828481 a răspuns:

S ar topi de la calduralaughing))

| Eulescu69XD a răspuns (pentru Madalina828481):

Esti nebuna la cap cum sa se topeasca de la caldura bha gamdeshte anainte sa vb