| p3mery a întrebat:

Neata, in ultima perioada mi-au aparut o multitudine de cosuri, cum scap de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Unde ti-au aparut cosurile, pe fata sau pe corp?

| FaraNumePls a răspuns:

Salut! Sunt în aceași situație. Eu am început să mă spăl pe față cu o,, soluție" de la ElmiPlant care m-a ajutat într-o oarecare măsură. Acum mă dau cu ceva special pentru coșuri luat din farmacie. Poți din când în când să dai și cu spirt. Pui puțin spirt pe un șervețel și începi să te dai pe față. O să vezi că îți vor trece repede. Apropo, daca ești fata vor trece luna viitoare ( dacă mă înțelegi ce zic laughing ) iar dacă ești băiat poți face lucrurile alea de mai sus. Evident și dacă ești fata. Baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce varsta ai? Incearca prin remedii naturale cum ar fi bicarbonat de sodiu cu zeama de lamaie seara si dimineata si pe parcursul zilei miere, ulei de masline si lamaie. Daca ai o usoara eruptie pe fata si vezi ca iti raman cicatrici incearca sa te dai cu Bio Oil. Este destul de scump dar te ajuta mult. Poti folosi de asemenea apa micelara pentru curatarea tenului.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Verifica alimentatia!
Prea multe grasimi, prea multe condimente, prea multe chimicale.

| SmecherulDegetul a răspuns:

Mentine-ti tenul curat, nu pune mana pe fata sau alte obiecte, atentie la aportul de grasimi si zahar, nu mai sta cu parul pe fata

| Stefan_Zagheanu_2002 a răspuns:

Eu folosesc zinerryt, ma ajuta foarte mult, îl poți încerca și tu, îl găsești la farmacie și costa cam 27-28lei sau îl poți lua gratuit pe rețetă de la medicul de familie