| Yell0w a întrebat:

Netratarea cariilor (maselelor) duc neaparat la infectii? thinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| SamSon a răspuns:

Pai in primul rand dureri foarte mari in zona respectiva, apoi ajungi sa abia poti deschide gura si intr-un final infectii.

| Bijou a răspuns:

Cam asa ceva. Pana la urma tot la stomatolog ajungi, asa ca mai bine du-te din timp

| DarkShina5566 a răspuns:

Da in unele cazuri, dar nu numai infectii ale maselelor sau gingiilor ci si a stomacului sau a altor organe interne.

| DanielaElleena a răspuns:

Da eu am patit asta cu o masea care era crescuta la loc si am facut infectie mi-a dat tratament si mi so desinfectat si apoi mi-a scos-o dar te doare cand tio scoate pentru ca ai avut infectie si apoi creca iti pune ata mie asa mi-a pus si mi-a dat un tratament sa mi se desumfle sper ca te-am ajutat funda? plzz