| anonim_4396 a întrebat:

Noaptea cand dorm simt o durere in piept si mi-e greu sa respir pe nas e grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Cu durerea in piept nu stiu ce este, dar faptul ca respiri greu pe nas cand dormi, pot sa-ti spun ca mi-se intampla si mie. Si, lucru caraghios, daca stau pe partea stanga mi-se infunda numai nara stanga si daca ma rasucesc, se infunda cealalta si se desfunda stanga.Eu am un mic spray de desfundat nasul si cand ma trezesc din somn, trag un mic fass intr-o nara si dorm mai departe. Ziua niciodata nu am avut nevoie de spray (in afara de perioadele cand am fost racita). Se mai poate sa respiri greu pe nas si daca ai deviatie de sept sau polipi.Trebuie sa te atentionez ca sprayurile de desfundat nasul creaza dependenta. Cel mai bine ai merge la medicul de familie si i-ai spune lui ce ne-ai spus noua.

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Depinde. Poate sa fie o infectie sau o alergie mai ciudata [ la praf, la par etc ]. sau poate sa fie ceva acolo care iti ingreuneaza caile respiratorii. Eu nu pot spune mult, nu sunt doctor, dar ar fi bine sa mergi la unul
multa sanatate

| slam a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la doctor
poate e doar o raceala tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

| PunkyA a răspuns:

Astm bronsic?
Oricum, cel mai indicat ar fi sa consulti un medic!