| AlinutzaDragutza21 a întrebat:

Nu ma pot abtine de la mancare si nu stiu ce sa fac. crying
Azi am mancat la micul dejun jumatate de salam cu 3 oua ochiuri si am baut 1 pahar de cola, la gustarea de la 10 am mancat o ciocolata, la pranz am mancat 7 sarmale cu vreo 5 felii de paine, un ecler si 2 pahare de cola si am mancat cam acum o ora o gogoasa cu ciocolata.
Diseara urmeaza sa mananc macaroane cu branza si placinta cu carne. Abia astept.

Ce sa fac ca sa slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Intrebari la misto, ma gandeam eu 7 sarmale? Nu pot sa mananc eu 7 sarmale care am 107 kg, mananci tu. Pune intrebari la 'sto

| Alissa11 a răspuns:

What? Asa mult mananci? Cand mananci gandeste-te ca ai prietene care arata de 1000 de ori mai bine ca tine, ca au un corp dupa care baietii se uita si tu nici macar nu il ai. Nu mai manca atata, cand iti pui in farfurie gandeste-te ca vrei sa fi frumoasa si slaba nu urata si grasa. Vrei ca baietii sa se uite dupa tine, atunci nu mai manca asa mult si fa sport.

| Popescu_Roxana_1990 a răspuns:

Wow ai mancat azi o bomba calorică ...pai eu sugerez sa mănânci orice dar cu limita! 7 sarmale? 2 era super ok sa mănânci hai fie 3! Roag.o pe mama ta sa o lase mai usor cu gătitul ca sa nu iti faca pofta! Daca vrei mai multe detalii despre o Nutriție sănătoasă am nevoi de varsta ta, kg, înălțime mai multe ca sa imi dau seama! un inceput ar fi sa mănânci mai putin.

| AlinutzaDragutza21 explică (pentru Popescu_Roxana_1990):

Am 16 ani, 71 de kg si 1.68. Ce greutate ar trebui sa am si cat ar trebui sa mananc?

| BloodAndBon3 a răspuns (pentru Popescu_Roxana_1990):

Ea/el pune intrebarile in bataie de joc.Ai grijahee hee)

| argebit a răspuns:

Serios, incearca sa faci un efort sa intelegi ca nu este bine pentru tine. Discuta cu un nutritionist, nu e OK sa mananci atata. Oricum, la tine este vorba de pofta, exista solutii, intra pe www.SlabescUsor.ro si vezi solutii reale, doar ca...tot trebuie sa intelegi ca nu te poti infige la sarmale :)