| hp8510p a întrebat:

Nu mai aud bine cu urechea dreapta si vreau sa ma duc la orl dar nu stiu daca trebuie trimitere de la medicul de familie.Trebuie trimitere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pentru a beneficia de servicii gratuite, trebuie sa ai trimitere de la medicul de familie.
Daca te duci la particular, nu iti trebuie, doar banuti sa ai.
O seara bunahappy

| Goguletzu a răspuns:

Daca crezi tu ca tine de urgenta, nu trebuie. In caz contrar ai nevoie de trimitere(ceea ce-ti recomana...sa nu pedalezi degeabahappy ) sanatate.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă mergi la un cabinet/clinică "de stat", atunci ai NEVOIE de : actul de identitate + Trimitere ( de la medicul de familie sau de la Cabinetul şcolar ) + Programare ( pe care o poţi face telefonic sau personal ).

Dacă mergi la un cabinet/clinică "privată", atunci NU ai nevoie decât de bani laughing

Toate cele bune.

| wolder a răspuns:

Da, iti trebuie trimitere de la medicul de familie daca nu vrei sa platesti
sau poti merge la urgentele unui spital

| viotedy a răspuns:

La privat, nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si programare.