| anonim_4396 a întrebat:

Nu-mi mai scade febra. Am intre 37.2-37.5. Iau paracetamol dar tot nu scade. Ce sa fac? Stau acasa acum, mai mult in pat. Am nasul infundat. Ce sa fac? In afara de mersul la mediu, ca ma"umple" de medicamente de nu ma vad. sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

37. 5 e gripa porcinastraight face... du`te de urgenta la medicul de familie!
Nu mai sta pe ganduri!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salutare. Vreau si eu sa va dau un sfat, mai babesc, poate va fi de folos. Am facut febra zilele trecute, si nici-un antibiotic nu o scadea. Zis si facut : am renuntat o zi la medicamente, dupa care am baut cateva pahare de tuica, de casa. Nici in zi de azi nu am mai facut febra laughing (a trecut deja o saptamana).
PS: Nu combinati medicamentele cu alcoolu'! O zi buna! big grin. Sper sa va fie de folos. happy

| mariutza a răspuns:

Ca sa iti scada febra da'te cu otet de mere pe corp...iti scade febra garantat...mereu eu cand am febra mama mea ma da cu otet dee mere si a2a zi nu mai am febra