| Chiva0097 a întrebat:

Nu pot sa dorm deloc si merg la scoala, îmi este greu, cum pot dormi si eu macar cateva ore?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In primul rand mergi la medicul de familie cu un parinte si apoi folosesti tratamentele naturiste recomandate mai sus.

| darrio2007 a răspuns:

Nu mai bea energizante.

| myhaelutzza a răspuns:

Dormi si tu la scoala ca restul elevilor laughing glumesc. Poti incerca sa numeri in gand controlandu-ti respiratia, adica inspiri spui 1, expiri-2 si tot asa.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Evita orice excitant inainte cu 4 ore de somn, gen cola, cafea, ciocolata. Un pahar de lapte caldut inainte cu 30 minute de somn te ajuta, sau poti incerca ceva naturist precum pastile de pasiflora, ceai de musetel.
Si nu te mai stresa, banuiesc ca te tin treaz/a gandurile, ideile...impuneti cand stingi becul sa te gandesti doar la lucruri placute, repeta-ti ca problemele le vei gasi tot acolo dimineata si refuza orice gand care te tine treaz.

| vampyremisa a răspuns:

Buna! Desi va suna stupid, daca vrei sa dormi mai bine poti incerca sa eviti energizantele, baga-te in pat pe la 22. Nu tine telefonul langa pat. Vei fi tentat sa il folosesti. Numara, gandeste-te la ce vrei tu. Daca te ajuta, poti pune muzica sau chiar videoclipuri cu hipnoza care te vor face sa adormi mai rapid.