| conrob a întrebat:

Nu pot sa pun ceva sub brat sa nu se mai vada transpiratia prin tricou? chiar nu aveti idee? dar ceva sa nu isi dea nimeni seama ca am ceva lipit! sau cum sa fac sa nu mai transpir deloc sub brat, nu stiti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Incearca transpiblock si imbraca-te in culori in care nu se cunoaste transpiratia.

| KanameKuran a răspuns:

Poti purta un maieu pe sub tricou.
Daca vrei sa nu mai transpiri deloc, singurul mod, de care sunt constient, este operatie estetica cu silicon. Ti se introduce un strat subtire de silicon sub piele astfel impiedicand transpiratia sa mai iasa la suprafata. Nu se observa nici o diferenta, insa operatia trebuie repetata o data la 5-6 luni, deoarece celulele tale albe dezintegreaza siliconul. Sau poti incerca antiperspirante, insa nu au un efect spectaculos.

| MrsAllAmerican a răspuns:

Lipeste pe partea tricoului care sta lipita de piele un absorbant de ala pentru femei. Nu tampon, zic de ala subtire de zi cu zi. Este subtire si nu se vede, daca ai manecile destul de lungi.