| nicky a întrebat:

Nu stiu ce am cateodata am niste palpitatii daca pot fi numite asa parca s-ar intoarce inima in piept si ar urca spre gat si dupa aceea da un impuls puternic de parca imi taie si respiratia, am facut tot felul de analize si au iesit bune. Erau trei variante cardiologie, ginecologie si endocrinologie. De la ce poate fi pentru. ca in momentul in care mi se intampla intru in panica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

hmmmm atac de panica. trebuie vazut in ce context apar aceste fenomene. iti propun sa mergi de urgenta la un specialist endocrinolog si la neurolog. probleme cu tiroida, pot da astfel de stari. du-te la medic cit mai urgent ca sa te linistesti si sa primesti un tratament, desigur dupa niste investigatii.

9 răspunsuri:
| gabriellas a răspuns:

In orice situatie de criza prima regula este sa nu intri in panica. Incearca sa respiri adanc si sa te relaxezi. Probabil ca un control la cardiolog te poate lamuri mai mult. Incearca si cu ceaiuri: ceaiul de tei este linistitor, ceaiul de paducel este bun pentru inima si circulatie. Coenzima Q10 este de asemenea buna pentru inima. Succes si sanatate!

| mihalitza a răspuns:

Ai putea avea fibrilatii; oricum trebuie mers la medic, se depisteaza usor si se trateaza. Pina atunci, evita sa faci efort sau sa ai emotii puternice...

| sandi a răspuns:

Ai atacuri de panica, asa par din ce spui tu. Trebuie sa-ti tratezi la un psiholog aceste stari venite din interior. Cred ca nu sunt generate de o problema fizica ci au un factor psihologic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa ceva mi se intampla si mie si imi este frica ca mi se intampla ceva rau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistit ca nu ti se va intampla nimic si eu am la fel.nu ai inima bolnava daca ti-au iesit analizele bune.credema ca si eu trec prin asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am senzatiile astea si nu stiu, am fost la medic si mi s-a spus ca nu am nimic sincer eu nu am incredere in medicii deloc

| ady1997 a răspuns:

Buna.sincer poate nu ai incredere in ei dar poate ai incredere in ce spun eu acum. spune-mi te rog...ce varsta ai... daca ai sub 18 este normal.pentru ca la varsta adolescentei hormonii circula prin corp, daca esti fata e la fel de normal,, pentru ca inainte sa iti vine menstruatia. poti simtii ca nu poti sa respiri si alte chestii.eu zic sa ai incredere.ptr ca nu e nimic grav.parerea mea.ptr ca si eu simt din astea

| gargarita a răspuns:

Aceleasi stari le am si eu imi este frica sa nu mi se intample ceva rau sau sa am ceva la inima

| dandana a răspuns:

Te poti duce la Fundeni, sunt buni cardiologi, sunt medicamente care scad pulsul, s-ar putea sa-l ai mai mare decat rebuie, stresul e de vina... vorba ta, daca intri in panica...si asta poate fi o cauza, incerca sa te gandesti ca nimic rau nu se poate intampla...numai bine!