| BoboM a întrebat:

Nu stiu daca am ales categoria corecta dar vreau sa va intreb ceva. Cum pot dezlipii un pansament de pe o rana? Unghia a cazut si m-au pansat la spital cateva zile, acum trebuie sa schimb bandajul si este lipit, daca trag de el ma doare extrem de tare, help pls e urgent

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Imbiba-l foarte bine cu apa oxigenata.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Torni apa oxigenata pe bandaj pana se imbiba bine si apoi se dezlipeste cu usurinta.Dar deja cred ca ai rezolvat.

| May2001 a răspuns:

Du-te la spital, acolo unde te-au pansat și vor rezolva ei problema.

| May2001 a răspuns:

Sau dacă trebuie sa fi pansat o perioada mai lunga de timp cauta o asistenta care vrea sa facă un bănuț happy

| BoboM explică (pentru May2001):

Ideea e ca acel spital e la o distanta de peste 100km de mine, si mi-au spus sa ma feresc de spitalele din jur pentru ca am mai fost aici si nu au facut ce trebuia