| anonim_4396 a întrebat:

O colega mi.a dat cu dezinfectant in gura. l.am scuipat imediat si mi.am clatit gura. patesc ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde. O cura cu lapte n-ar strica si ar trebui sa mergi la medic cu denumirea dezinfectantului. Daca este unul pentru uz extern poate face numai rau. Daca este un dezinfectant medical nu prea sunt probleme. Daca ne spuneai denumirea era mai bine.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde!
Daca dezinfectantul era de WC, cu siguranta iti afecteaza cavitatea bucala, ca-i acidic.
Daca dezinfectantul era de rufe, poate contine soda caustica si iarasi iti poate afecta gura.
Cred ca as mai putea continua asa vreo 10 pagini, dar tot nu pot ghicii, ce fel de dezinfectant era ala!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Era dezinfectant de spalat pe maini. Touch hand gel.

| GreenVoid a răspuns:

Nu.Colega ta ar trebui sa pateasca multe.

| Alecsia007 a răspuns:

Nu stai linistit(a)winking