| anonim_4396 a întrebat:

O dereglare hormonala poate provoca dureri de burta persistente?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai medic de familie? De ce nu mergi la el sa il intrebi.

| GPA a răspuns:

Prin dereglări hormonale, persoana în cauză va suferi de : senzații de disconfort, de presiune la nivelul abdomenului cât și dureri abdominale sau vaginale la contactul sexual, sângerări neregulate, lipsa menstrelor, chisturi ovariene, sindromul ovarului polichistic, hirsutism, endometrioză, oboseală, dureri de cap, amețeli, sindrom premenstrual accentuat, creștere bruscă în greutate, retenție de apă.
Dacă apar aceste simptome, consultă de urgență un medic endocrinolog!

| Pica1990 a răspuns:

Da si dureri de spate