| jon22 a întrebat:

O fiola de Ketonal se poate inghiti ca fiola de agocalmin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| microsedd a răspuns:

Se poate inghiti daca vrei, dar are un efect foarte iritant asupra mucoasei bucale si esofagiene incat dupa ce ai inghitit-o iti vei dori sa o fi facut intra muscular plus ca efectul este mai slab daca o inghiti.

2 răspunsuri:
| vader a răspuns:

Nu se poate, se face intramuscular.

| vader a răspuns:

@ microsedd daca era vorba de supozitoare tot asa ii spuneai ca se pot inghiti? ca pana la urma tot acolo ajung. Felicitari pentru funda.