| Sonyaaynos a întrebat:

O solutie rapida pentru desfundarea nasului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Pui o lingurita de sare intr-un pahar cu apa calduta si tragi apa alternativ pe fiecare nara pana simti ca ajunge in gat. E cam neplacut, dar ti se desfunda sigur nasul.(e leac de urgenta pentru situatia in care n-ai alta alternativa)

| darrio2007 a răspuns:

Creion nazal.

| mona a răspuns:

Vibrocil sau creion nazal

| TashaUhm a răspuns:

Stii cremele ale mici chimezesti?
Alea te ajuta!laughing)

| SmokeyEye a răspuns:

Pentru desfundarea nasului, se ţine pe frunte o batistă în care ai pus trei linguriţe de hrean ras. alte detalii aici: http://www.clicksanatate.ro/Solutii-de-efect-contra-sinuzitei_0_6073.html

| AlbaAura a răspuns:

Infuzie cu ceai de musetel amestecat cu menta.

| alexutzabc a răspuns:

Spray nazal nasic

| 3KRoS a răspuns:

Pivalone gasesti la farmacii