| anonim_4396 a întrebat:

Oare de la ce imi iese ulcior la ochiul drept la un interval scurt de timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Fa-ti o antibiograma, ca sa vezi care e tratamentul la care raspunde (se pare ca nu a fost tratat cum trebuie). Oricum, nu te trata singura, ci mergi la oftalmolog. Nu iti machia ochii in aceasta perioada, curata-te cu apa calduta, nu cu ceai de musetel (e contraindicat).

6 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Poate fi din cauza curentului sau a unui ulcior tratat insuficient.

daniela
| daniela a răspuns:

Probabil nu a fost bine tratat initial

Laur
| Laur a răspuns:

Ulcior anterior netratat corespunzator poate?

| mami a răspuns:

Curent, praf, consulta urgent un oftalmolog

| kitty_8919 a răspuns:

Din cauza curentului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie de obicei imi iese cand nu ma demachiez bine, ori cand stau in curent. cel mai bine- du-te la doctor