| ray_1368 a întrebat:

Oare din ce cauza dupa ce mananc, uneori imi tremura foarte tare mainile si unghiile m'i se ingalbenesc? in plus ma simt si putin slabita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Karelia123 a răspuns:

Ar fi bine sa te duci la doctor ca situatia sa nu se agraveze.
Poate e din cauza anemiei si de frig.
(unghiile se ingalbenesc de obicei cand iti e frig sau cand te stergi de oja)

| cat a răspuns:

Poate ai o anemie sau o lipsa de calciu, este greu sa-ti spuna corect cineva numai pe baza unor simptomuri. Cel mai bine este sa mergi la un medic care mai mult ca sigur iti va da s i un set de analize de facut. Doar asa poate ti sa se dea un diagnostic corect.

| AceAl3 a răspuns:

De obicei asta se intampla de la lipsa de calciu din organism du-te la un medic...happy

| matzagyuly a răspuns:

Pai da.lipsa de calciu sigur.du te la doctor.nu mai sta

| greystar a răspuns:

Ciudat ca ti se intampla asta dupa ce mananci, dar oricum cred ca ai lipsa de calciu sau magneziu.eu zic sa faci un control la doctor sa-ti prescrie niste vitamine