| DmdDinuMarius a întrebat:

Ofer funda,, s a operat cineva de strabism la dr xenia dobre ( galati) si cum a fost operatia, ca as vrea sa ma operez si eu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Mai bine vi în București la o clinică foarte bună, dai 4000 RON dar știi fă e făcută bine.

| caramela a răspuns (pentru Anonimuserr):

CE USOR ZICI SA DEA 4000 DE RONI DE PARCA AR FI 4 MILIOANE VECHI...
Daca are probleme recunoscute de medic, ar putea beneficia de gratuitate si cel putin o mica atentie atat cat isi permite.
O zi buna happy

| Anonimuserr a răspuns (pentru caramela):

Intervențiile laser oftalmologice și cele pentru îndreptare a ochilor costă extrem de mult din păcate în România. Ar fi fost foarte bine să beneficieze de gratuiate toată lumea care vrea să scape de afecțiunile oculare, dar nu sunt decontate aceste intervenții de CASMB, răspunsul nu îl știu, bani puțini. Știu că sunt unele intervenții și în general alea la urgență care sunt decontate dar foarte puține. Sistemul nostru sanitar este în paragină. Eu merg pe principiul dacă dorești într-adevăr să scapi de strabism să te duci la o clinică recunoscută din București. Se laudă foarte mulți că rezolvă cu succes o sumedenie de boli. Tu DmdDinuMarius poți să faci ce dorești, dacă vrei să te duci la acel medic ești liber să o faci. Îți doresc succes și sănătate!

| caramela a răspuns (pentru Anonimuserr):

Este adevarat ceea ce zici tu, dar ar fi bine sa se intereseze in ce masura este ajutat de catre stat... oare chiar suntem a nimanui? nu strica sa faca o intrebare la CNAS.
O zi bunahappy

| DmdDinuMarius explică (pentru caramela):

Mersi frumos pentru raspunsuri, am fost anul trecut la Bucuresti la oftapro si m a consultat si mi s a spuc ca ma costa 3000 de lei iar in Galati m ar costa 1000 de lei, de 1000sau 2000 de lei as dispune dar de 3000 si ceva aproape 4000 cu tot cu cheltuieli, analize si altele nu as dispune si de aceea as vrea sa ma operez in Galati dar am asa o teama

| caramela a răspuns (pentru DmdDinuMarius):

Cere mai multe informatii despre medicul care te opereaza, ai incercat sa cauti pe forum ceva despre acest medic?
Doamne ajuta si o seara buna happy

| DmdDinuMarius explică (pentru caramela):

Am incercat dar nimic concret de aceea am intrebat pe TPU, mersi la fel

| Dafy11 a răspuns:

Bună. Poți să-mi spui dacă în cele din urmă te-ai operat? și dacă da cum a ieșit?