| MonsterBunny a întrebat:

Olla! M-am operat de apendicita acuta acum 2 zile. Am stat in spital 3 zile. Mi s-a spus ca am avut apendicul gangrenos(cred ca inseamna foarte mare). Joia viitoare o sa ma duc sa-mi scot firele. Ce regim ar trebui sa tin(desii nu prea pot sa mananc nimic) si dupa cat timp am voie sa mananc din nou ca de obicei fructe,pizza...etc. Am auzit ca poti manca normal dupa ce ai primul scaun. E adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Mann02 a răspuns:

Pai ti-ai operat apendicita acu 2 zile si ai stat in spital 3 zile, cred ca tu de fapt esti in viitor si scrii mesajul asta sau cum?
Poti sa incepi sa mananci dupa ce ai primul scaun, dar iti recomand sa o lasi lejer, putin cate putin.

| Robertyz a răspuns:

happy Hmm...cei drept operatia de apendicita am avut-o acum 12 ani si nu imi amintesc mare lucru, insa stiu ca 3-4 zile incearca sa mananci mai multe supe/branzeturi dietetice etc.Cat despre chestia cu primul scaun nu am mai auzit-o niciodata.Pana la urma medicul nu ti-as spus nimic despre acest lucru...mi se pare ciudat laughing

| debby2000 a răspuns:

Si eu m-am operat de apendicita acum 2 ani.N-am avut voie sa mananc normala timp de aprox.3 saptamani dupa scoaterea firelor.trebaie sa mananci supe ciorbe compotuei paine prajita (nu ai voie carne)
FUNDA?happy

| dragos161 a răspuns:

Mai bine intrebi un medic