| anonim_4396 a întrebat:

Pățesc ceva daca am luat un omez dimineata si unul seara, acum o ora? Specific ca am probleme cu anxietatea si ma agit tare, de frica sa nu pățesc ceva ca am luat 2 pastile intr-o zi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Cine ti-a recomandat acest medicament care are alte intrebuintari?
http://www.sfatulmedicului.ro/......ente_16416
Nu iti face rau, dar ai grija ca da si reactii adverse.
Nu lua pastile dupa ureche!
O zi buna sa ai:)

| onasis1961 a răspuns:

Nu te speria, nu face rau.Protejeaza stomacul sa nu faca ulcer sau gastrita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai linistita ca nu patesti nimic.Si eu iau omez dar sa stii ca omezul se ia numai dimineata inainte cu jumatate de ora inainte de masa.Chiar daca ai luat cu ceva timp in urma, dupa jumatate de ora sau cam asa, trebuie sa manaci ceva ca pansamentul sa aiba ce retine.Retine sucul acela gastric, acidul.deci trebuie sa manaci. Atfel nu ai nimic.

| AtomiculXXX a răspuns:

Omez`ul din cate stiu eu, este un pansament gastric... deci nu se intampla nimic. Nu stiu pentru ce il ei tu dar nu cred sa ai probleme de la el

| bubuuu2349 a răspuns:

Nu se intampla nimic, trebuie sa ai grija in continuare sa respecti orarul in care trebuie sa iei pastila

| Adi_Makanake_1993 a răspuns:

Nu îți face nici un rău Ba din contra îți face bine