| StefanDrg a întrebat:

Pana la ce varsta creste corpul uman? Ma refer la corpul fizic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Crisstinayy12 a răspuns:

Depinde de fiecare om. Fetele se dezvolta mai repede, unele chiar se opresc la 13 ani, dar în general fetele se dezvolta până la 17-20 ani iar băieții 16-19

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In inaltime, baietii cresc pana la cca. 24 ani, iar fetele pana la cca. 21 ani.
In greutate, si barbatii si femeile pot creste pana la sfarsitul vietii.

| Cdcecdce a răspuns:

Corpul human crest si se dezvolta pana la varsta de 20-24 ani ( la baieti) si 18-22( la fete ).