| alexutzu00791 a întrebat:

Pana la urma stresul ingrasa sau slabeste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gabitsa a răspuns:

Depinde de sistemul endocrin al fiecarei persoane. Unele slabesc, altele se ingrasa. :d

19 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Poate avea ambele rezultate.Deregleaza organismul.

| Bacemi a răspuns:

Stresul slabeste.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Stresul in sine nici nu ingrasa nici nu slabeste, dar te poate influenta intr-o directie sau alta. Daca stresul te determina sa mananci mai mult, mai grabit si mai amestecat, atunci te impinge la ingrasare, nu? Anii trecuti am trecut prin doua perioade de stres puternic, prima data m-am ingrasat, a doua oara am slabit.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Depinde. Eu slăbesc de la stres.

lolita
| lolita a răspuns:

Eu slabesc cand sunt stresata, la cat de grasa sunt presupun ca nu ma strezez de loc rolling on the floor

| miauu a răspuns:

Nu neaparat salbeste s-au ingrasa...
nimeni nu e la fel...depinde de persoana.
in special pe cei grasi ingrasa mai tare
iar cei slabi.slabescwinking

| cristinela a răspuns:

Depinde, se manifesta diferit. Unii mamanca in exces, pe baza de stres, altora le piere pofta de mancare.

| elisa_2627 a răspuns:

La mine a avut efect de ingrasare, tot metabolismul s-a dat peste cap de unde au rezultat mai multe diagnostice, suficiente cat sa-mi dea toata viata peste cap.Sunt obeza si nu mai am nici o sansa sa-mi revin. Specific ca nu mananc ca o sparta, tin regim cu strictete dar degeaba. Fereste-te cat poti de stres!

| ele30 a răspuns:

Eu de la stres mi am declansat glanda deci m am ingrasat

| DeMentaa a răspuns:

Slabesti dar si te inbolnavesti
(si am pus-i si in rima laughing )

| dia_2587 a răspuns:

@doctor_pc :Bine spus, intr-adevar stresul te imbolnaveste.

| venerra a răspuns:

Îngraşă, sigur, pentru că metabolismul încetineşte iar corpul stochează grăsime.

| Paris a răspuns:

Depinde de organism happy

| Ana213 a răspuns:

Slabeste in imbolnavete!

| @@ a răspuns:

Slabeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ofofof e jale fiecare cu organismul lui, eu maninc ca o vaca si m-am ingrasat 35 de kl nu stiu ce sa mai fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff am slabit 2 kg. deja cu scoala asta :-s nu am chef de mancare, nu simt foamea

| dorinaugustin a răspuns:

Depinde de caracterul si costitutia fiecaruia...happy

| xristiana40 a răspuns:

Depinde de cum reactioneaza organismul fiecaruia dintre noi.Eu personal, cand eram studenta la facultatea de medicina si mai tarziu la psihologie, desi mancam dulciuri, slabeam din cauza stresului(mai ales in sesiune). Dar exista si persoane care se ingrasa de la stres, in general cei care au probleme psihice (depresie si /sau alte boli) si au tendinta de a manca multe dulciuri si de a sta mult in casa.Lipsa de miscare, sedentarismul asociat cu consumul de dulciuri din cauza stresului normal ca ingrasa.