| LTAA a întrebat:

Parul pubian a crescut destul de mult si ma incomodeaza.
Daca vreau sa il tai cu foarfeca, nu pana la radacina, ci doar jumatate, pot exista implicatii sau probleme, fata de operatiunea obisnuita cu aparatul de ras?
Se poate infecta "locul" daca iau o foarfeca obisnuita din casa si o curat doar de praf?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt extrem de curios, de toti care formuleaza astfel intrebarea asta

"Parul pubian a crescut destul de mult si ma incomodeaza" la ce spanac va incomodeaza? Te impiedici in el cand mergi? O pierzi prin par cand o cauti? Te asezi pe el?

| 1231242 a răspuns:

...Te poti infecta doar daca te tai, altfel nu prea ai cum?!

| FaraNume77 a răspuns:

Nu cred ca se intampla nimic. Poti sa o dezinfectezi un pic e mai sigur. Dc nu te razi? Pune destula pasta de ras (de preferat gel de ras, e mult mai bun) sau chiar gel de dus fara apa si nu o sa te iriti cand te razi. La inceput o sa te iriti un pic si cand incepe sa creasca iar dar cu timpul te obisnuiesti.

| Veverita229 a răspuns:

Nu, daca tu iti tai parul din cap (operatiunea asta se mai numeste si tuns...) se infecteaza? uite acum poti sa gandesti singur, bravo!