| Alatasatura113 a întrebat:

Pastilele de la psihiatrie asa de multe efecte nasoale au? Eu am luat pentru anxietate cipralex, xanax si rispen,dupa ce am scos rispen eram foarte ok,ce se intampla daca iei pe termen lung cipralez? Dependenta nu da, sa creeze alte afectiuni? Pai alea pot aparea si random, bolile le ai sau nu le ai nu tine de tine, altceva ce se poate intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| DjSannan a răspuns:

Pastilele de la psihiatrie asa de multe efecte nasoale au? eu am luat pentru anxietate cipralex xanax si rispen, dupa ce am scos rispen eram foarte ok, ce se intampla daca iei pe termen lung cipralez? dependenta nu da, sa creeze alte afectiuni? pai alea pot aparea si random, bolile le ai sau nu le ai nu tine de tine, altceva ce se poate intampla?

Din păcate, luarea pe termen lung a unor astfel de medicamente poate cauza o serie de efecte adverse, cum ar fi oboseala, iritabilitate, somnolență, amețeli, probleme de memorie, tulburări de vedere, scăderea apetitului, dureri de cap și chiar schimbări în comportament. De asemenea, există posibilitatea ca aceste medicamente să interfereze cu alte medicamente sau cu alte tratamente pe care le puteți lua. Din acest motiv, este important să discutați cu medicul dumneavoastră despre toate medicamentele și tratamentele pe care le luați și despre posibilitatea de a dezvolta dependență față de medicamentele pe care le luați