| magma8 a întrebat:

Pe ce sectie dintr-un spital s-ar plati mai bine pentru un asistent medical?

(stiu ca salariile variaza, dar m-am gandit la vreo medie gen).
Eu is anul 1 la chirurgie si e destul de ok (am vrut cardio, dar am fost repartizat). Recent un doctor de pe sectie mi-a propus sa ma duc la Anatomie Patologica ca cica au disperata nevoie de practicanti si ma gandeam ca poate ar trebui sa mai fac practica si acolo sa vad ce imi place.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| laSoledad a răspuns:

Oamenii stau sa moara in sistemul roman de sanatate, si in ala public, si in ala privat, si voi numai banii ii urmariti. Iesi-v-ar fitele din cap ("gen") si banii pe ochi, odata cu incompetenta pentru postul vizat. Numai pe mana unui om ca tine n-as vrea sa ajung. Vai de mentalitatea voastra, "gen"! -_-

Poti sa speri la bani multi, o sa dureze o eternitate sa ajungi la ei cu mentalitatea aia jegoasa.

| Sonia822 a răspuns:

Chirurgie happy Opereaza odata cu doctorul. Nu pune mana, dar stie e face doctorul, isi asuma responsabilitatea pentru viata bolnavului. Genul asta de oameni nu se uita la salarii cand isi aleg meseria. E vocatie, nu materialism happy Pt ca nu se joaca nimen cu viata unui om

| Sonia822 a răspuns:

Daca n-ai raspuns si te joci pe TPU, intreband copiii de clasa a 8a ce trebuie tu sa faci, e clar ca omul ala nu te-a trimis degeaba acolo. Sunt urmatoarele sectoare:
1, Medicina Legală
2. Oncologie
3.Neuropatologie
4.Patologie clinică şi corelaţii anatomo -clinice