| UnNumeScurt a întrebat:

Pe o scara de la 1 la 10, cat de important este somnul daca vrei sa te ingrasi? Ajuta asa mult? Eu vreau sa ma ingras dar nu dorm mult, decat cam 6 ore, dar de mancat, mananc. Cam cat ar trebui sa dorm ca sa pot sa ma ingras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| spinteca a răspuns:

Sfatul meu este sa dormi cel putin 8 ore si sa manaci bine, mai ales in perioada ierni recomand niste multi-vitamine.

4 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

6 ore reprezinta minimul suficient.

| Samariteanul a răspuns:

1.Prea mult somn sporeste lenea mai tare decat ingrasarea.
2.De la asa putine ore de somn iti vei da peste cap organismul si nu cred ca te vei ingrasa.
3.Mananca de la fast-food daca vrei sa te ingrasi si incearca sa nu mai faci miscare, sa fi mai lenes.

| Anonimul1920 a răspuns:

Gasesti pe google intrebarea ta. Cauta "Cat de important este somnul" si ai sa afli ce se intampla daca nu dormi. Plus ca daca nu dormi destul de mult te poti imbolnavi

| Mely_Ena_1996 a răspuns:

Depinde... vrei sa fii gras si sanatos sau doar gras. Nu spun cu rau, doar intreb.