| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cei care stiu, de cateva zile ma simt ciudat adica daca stau culcata si cand ma ridic ametesc de fiecare data si mi se face rau cear putea fii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andraanda a răspuns:

Buna. si eu am mai patit asa happy.Ma dus mama la doctor iar doctorul mi-a prescris o reteta medicala happy. el mi-a zis ca am lipsa de calciu de vitamine. Inecarca sa te hranesti sanatos : legume fructe lactate happy
Sii nu sta prea mult in fata calculatorului pentru ca si acest lucru poate provoca ameteli happy.Euu cum am lipsa de calciu.i`au in fiecare zii Calciu si Magne B3 happy...asta a foost recomandarea doctorului pentru mine. Pupic :*

5 răspunsuri:
| Veme a răspuns:

laughing) Este o reactie normala a oricarui om sanatos, cauzata de hipotensiunea ortostatica, fenomen fiziologic. laughing) Adica mai pe intelesul tau, inimii ii este usor sa pompeze sangele prin corp cand esti culcata. Cand te ridici trebuie sa faca un efort mai mare, pana face asta, tu experimentezi o senzatie de ameteala. Deci n-ai nimic, esti sanatoasa tun. laughing)

| mona a răspuns:

Anemie,cadere de calciu si magneziu, etc...ia vitamine

| thalyslly a răspuns:

Anemie,lipsa de calciu,
glicemie cazuta

| dyyva a răspuns:

Poate sa fie anemie

| anadolshe a răspuns:

Eu asi zice sa-i spui mamei tale pentru ca sa te duca la doctor asta am patit si eu si m-a dus mama la urgente is mi-a dat vitamine mia sspus sa mananc mai mult si sa iau vitamine sa nu mai stau mult la calculator am inceput sa mananc mai bine. si acum nu mai am nimoic... dar inca iau vitamine.