| misteryo50 a întrebat:

Pentru cresterea mesei musculare, stiti ceva? (Mancare cu multe proteine)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Da, așa este. Trebuie mâncare cu multe proteine, vitamine și calorii.
Proteinele ajută la creșterea masei musculare și la refacerea țesutului mușchilor. Așadar, sursele proteinelor care pot fi ușor de extras sunt : carnea de pui, lactatele și untul de arahide care se poate consuma la micul dejun.
Din alimentația ta nu trebuie să lipsească nici cerealele(conțin fibre) și anumite fructe : banane, kiwi, avocado.
Sănătate!

| Belciu a răspuns:

Urda, zer, icre, fructe si de loc grasimi. Urda nu are grasimi ci numai albumine, icrele au doar 7% proteine. Putini carbohidrati, dar nu paine, ci cartofi si creale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Piept de pui(fiert/la gratar), orez, piure, lapte, ovaz, peste, banane, oua, legume