| mihai_4815 a întrebat:

Pentru Dentist.ro: Implant sau punte?

Buna ziua,

Ideea este ca eu din nastere nu am cei 2 incisivi laterali, nu mi-au dat.
Pe un dinte din fata am pivot (am picat cand eram mic).

Nu stiu ce e mai bine, implant sau punte.
Am inteles ca la implant e mai complicat in timp ce puntea e mai usor de facut.
Un plus ar fi si faptul ca nu prea imi plac dintii ceilalti (incisivii si caninii) si prin punte aceasta problema ar fi rezolvata.

Cu respect,

Varsta: 18 ani.
Mihai.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu dragul meu te-as sfatui implant

| mihai_4815 explică:

Poti argumenta, te rog?
Fiecare medic imi spune alteva, in cazul asta fiecare cu ideile lui. (le medici ma refer)