| SweetAndDead a întrebat:

Pentru par gras la ce medic trebuie sa merg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Mergi la medicul de familie si ceri o trimitere la Dermatologie, ii explici si medicului de familie ce problema ai si te va indruma catre Dermato, ori cauta sa te ajute medicul de familie daca sta in putinta lui.
Poti incerca acasa trucuri naturale..gaz/ulei de masline/ceaiuri din frunze si coji verzi de nuci.
O zi bunahappy

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

La dermatolog. Poate ai dermatita seboreica.

| AndraNicoleta a răspuns:

Mergi la dermatolog. Iti va da o reteta de sampon adecvat tipului tau de par si de scalp pe care ti-l vor prepara in farmacie.

Succes!

| Girly97 a răspuns:

Cred ca trebuie sa vezi un dermatolog. happy

| Sergiu72 a răspuns:

La dermatolog.