| Americana a întrebat:

Pepsi ingrasa?:-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Nu ingrasa.Este doar o bautura, dar nu este sanatos.Contine foarte multe tampenii care afecteaza organismul.Toate sucurile din supermarketuri sunt asa.Apa plata este cea mai bunawinking

| PinkPanther a răspuns:

Normal ca ingarsa dar asta e cel mai mic efect al sau, pe langa asta iti distruge tot organismul. Nu stii sa te uiti pe eticheta?

| NoNameJunior a răspuns:

Da,ingrasa.

| francesca89 a răspuns:

Este cel mai scarbos lucru(dupa mountainDew)pe care l'am baut vreodata.ingrasa,fiindca e plin cu zahar,si'ti nenoroceste stomacul, si nici macar nu'ti trece setea, din contra!

| MasterOfDisaster a răspuns:

Contine mult zahar, si alte porcarii care ne strica sanatatea.
dar daca bei sa zic un pahar de 200 ml pe zi, nu, nu cred ca te vei ingrasa.

| BETTYNA a răspuns:

Buna, depinde de cantitatea pe care o consumi... uita-te si tu la calori...
bye, bye

| alexandraMihaela a răspuns:

Nu ingrasa... dar te baloneaza atata tot.si ca sa iti spun sincer am trecut prin asta si numa beau pepsi de ceva timp face rau... e recomandat cat mai putin

| Amaya a răspuns:

Toate sucurile acidulate au un efect nociv asupra organismului. Printre altele si ingrasa. Dar, crede-ma, asta e cea mai mica problema pe care ti-o pot crea. Sfatul meu este sa incerci sa bei cat mai rar astfel de sucuri, iar daca vrei totusi ceva dulce, nu apa plata, bea sucuri naturale, ceaiuri, chiar si o cafea are proprietatile ei nutritive ( daca nu e consumata in exces ).

| zuzzzuuu a răspuns:

Nu cred ca ingrasa, doar ca, contine multa cofeina

| cosminzk8 a răspuns:

Nu stii fraza aia. "If you wanna be more sexy, stay in bed and drink more pepsi" laughing?

| Predat0r a răspuns:

Nu ingrasa

| Alex_3756 a răspuns:

Parerea mea nu te ingrasa, te baloneaza pe un timp mai scurt. Nu iti face griji nu te ingrasa

| mariuca16 a răspuns:

Da normal.are o gramada de zaharurihappy

| Angiix3 a răspuns:

Da, toate sucurile ingrasa ca au acea vitamina care se numesc Lipide care incrasa ceva dar nu Mult happy

| EviLdOll a răspuns:

Nu. sunt anumite zvonuri care spun ca pepsi ingrasa dar nu e asa. am o prietena care bea pepsi de la 3 ani in fiecare zi si e foarte slaba.

Întrebări similare