| Anne_9288 a întrebat:

Pff.Sa incep:
De ceva timp incoace ma tot supara in partea dreapta jos.Cred ca ar putea fii apendicita, insa mi-e frica de mor.
Desi nu stiu, piciorul drept nu mi-a amortit decat odata acum vreo doua saptamani, in rest nici-un simptom.
Nu ma doare incontinuu, doar din cand in cand, iar atunci destul de nasol, insa pe perioade scurte(2-3 minute).
Nu vreau sa ma duc la spital fara sa stiu sigur...insa.mnah.
Altceva:In caz ca as putea avea, stie cineva cam la cat m-ar ajunge costul operatiei si in ce consta aceasta?
Multumesc mult!sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CookieMonsterDeea a răspuns:

Exact aceiasi problema am avut-o si eu in urma cu luni. Eram suspecta de apendicita. M-am dus Budimex spitalul de copii, si un doctor mi-a apasat foarte tare pe apendicita, insa nu era asa de sigur si m-a trimis la Ecografie. Nu avem apendicita ci ma durea din cauza splinei. Simptomele pe care le ai tu nu sunt potrivite apendicitei, ci s-ar putea sa fie o simpla raceala a ovarelor. Chiar daca nu te doare serios trebuie sa te duci la Spital ca sa poti fi sigura ca nu ai apendicita, chist sau raceala la ovare, sau o simpla durere din cauza menstruatiei. Succes! Si daca se poate as vrea sa ma tii la curent cu ceea ce ai descoperit! Multumesc Anticipat!:*

3 răspunsuri:
| Grey96 a răspuns:

Buna! Eu iti recomand sa mergi la doctor caci el va stii sigur ce ai si ce trebuie sa iti faca. S-ar putea sa ai apendicita sau s-ar putea sa ai probleme cu rinichiul drept. Eu am facut acum 3 ani operatie de apendicita. Doctorii si-au dat foarte greu seama ca sufar de aceasta boala deoarece pe mine ma durea ingrozitor in partea stanga si spuneau ca am pietre la rinichi. Dar de cand am facut operatia nu am mai avut deloc probleme cu burta. In ceea ce priveste constul : acum 3 ani m-a costat vreo 500 ron. 400 ron i-am dat chirurgului, 50 anestezistei si 50 s-au dus pe asistente. Oricum sper ca te-am ajutat si iti doresc multa sanatate si sper sa nu fie ceva grav.

| Elena010 a răspuns:

Sa stii ca si eu am crezut la un mom dat ca am asa ceva pentru ca ma durea de vreo spt, si exact cum zici tu ca t doare. Dar m-am dus la control la un medic chirurg si dupa n analize si o ecografie, mi-a zis ca nu crede ca am apendicita, ci ca e ceva d la ovarul drept. Si asa a fost pentru ca trebuia sa imi vina. :*

| Anne_9288 explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri.Am hotarat ca daca ma va mai durea odata ma voi duce la doctor, sa vad exact care e treaba. Oricum, de aproape doua zile nu ma mai suparat deloc.
Multumesc din nou!happy