| unvisalbnegru a întrebat:

Pls help Me!
De 3 zile am diarie nu am pofta de mancare deloc, iar daca mananc ceva incepe sa ma doara burta tare si mereu am o stare de voma ma simt ingrozitor. daca mananc putin trebuie sa stau numai pe wc.am baut ceai de menta am mancat paine prajita, covrigi, orez. am luat furazolidon dar degeaba nu imi trece cu nimic stie candva ce ar putea fi? (inainte sa am diarie am mancat cateva zile la rand numai carne de porc vita miel pui si tot felul mancaruri foarte grele iar eu nu sunt obisnuita sa mananc asa )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Natashha a răspuns:

Ce chestie tarebig grin...hai sa mananci seminte cu mine sa-ti treazatongue big grin

| CeVreauEu a răspuns:

Uff! Chiar nu stiu ce ai. Daca zici ca ai baut ceai de menta,ai mancat paine prajita, covrigi, orez si tot nu-ti trece atunci du-te la un medic ca poate ai vreun microb in stomac sau ceva de genu:* Poate e periculos eu zic sa te ducihappy

| push2gl a răspuns:

Ia niste vitamine ca sa-ti faca pofta de mancare

| Diddy a răspuns:

Mananca niste banane!
Ele opresc diareea.

Ai grija de tine! kiss

| karlikuicsddd a răspuns:

@ Diddy, o ba nu laughing, nu o asculta. De la banane faci si mai rau:-s, proprie experienta laughing

| karminuta a răspuns:

Pai poate pentru ca ti-ai schimbat felul de a manca sau ca ai mancat aiurea, nu stiu, dar trebuie sa iei niste pastile intreab-o pe mama ta sau stiu eu ce sa faci.(a si te rog fundita)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bea cat mai mult ceai este foarte recomandat si mananca mancaruri usoare cum ar fi cartofi fierti cu margarina si sare, paine prajita. Iti va trece cu timpul. incearca sa iei Evening primrose ca medicament este ceva naturist.

| IngeruMeuCurcubeuTau a răspuns:

Uite poti sa mananci mai mult chiar daca nu ai pofta de mancare si daca vomiti cica e bina ca te cureti dar in principiu samburi de masline

| BrunetzykaTha a răspuns:

Pey si mei mi s-a intamplat asta...trebuie sa incerci sa mananci putin cate putin pana iti vine pofta de mancare. sper ca ti-am fost de ajutor:*funda?batting eyelashes

| MrCretoiu a răspuns:

Daca zici ca ai mancat carne de porc e posibil sa fii luat vreun vierme parazit care iti produce toate aceste lucruri... cel mai bine ete sa sa te duci la doctor nu te daza doar tratamente populare... sper sati treaca

| oscarwilde a răspuns:

E indigestie, dar cel mai bine ar fi sa te duci la medic, sa nu fie vreo complicatie de genu' apedicita sau ceva

| bine_8212 a răspuns:

Iti dau un sfat ca si mie mi se intampla asta cam de luni.deci :pentru vomitat sa iei Nexium.Trebuie sa-l iei de 2 ori pe zi. Odata dimineata si odata seara.Dar trebuie sa pui 3 lingurite de apa intr-un pahar si pui un plic.Amesteci pana se ingroasa.Trebuie sa il bei pe tot in treizeci de minute si in trei lingurite(adica o lingurita la 10 minute)Poti sa iei Metroclopramid pentru a inlatura senzatia de voma.Si daca te-ai deshidratat iti recomand Prolyte.Trebuie sa fierbi o cana cu apa si sa o lasi sa se raceasca, sa pui o lingurita de pudra Prolyte 200ml(un pahar)in apa racita si sa amesteci cu o lingurita.Trebuie sa-l bei la interval de 24 de ore.Pentru diaree trebuie sa iei Furazolidon.Cam atat.Dar iti spun ca sa nu zici ca nu ti-am zis:nu o sa fie prea bune medicamentele(nu antibioticile). INSAMATOSIRE GRABNICA!